Podstrona: 1. miejsce PRz Racing w Business Plan Presentation / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

1. miejsce PRz Racing w Business Plan Presentation

2024-09-11 , red.  Marta Jagiełowicz
kategoria: Wydarzenia
PRz Racing. Na pierwszym planie Filip Kaniewski i Katarzyna Panek - koordynatorzy prac nad biznesem,

PRz Racing po raz kolejny stanął na podium na oficjalnych zawodach Formuły Student. W chorwackiej edycji wyścigów zespół ze swoim pierwszym bolidem elektrycznym wywalczył 1. miejsce w konkurencji Business Plan Presentation, pokonując najlepsze zespoły z całego świata, które od wielu lat tworzą konstrukcje elektryczne.

Po czeskiej edycji zawodów Formuły Student, podczas których PRz Racing zdobył 1. miejsce w konkurencji Efficiency, zespół udał się do Chorwacji, by sprawdzić możliwości swojego pierwszego bolida elektrycznego w zawodach FS Alpe Adria. Studenci cel postawili sobie bardzo wysoko – wystartować we wszystkich konkurencjach dynamicznych oraz zmaksymalizować punkty za konkurencje statyczne. Zawody były bardzo wymagające, do chorwackiej edycji kwalifikują się bowiem najlepsze na świecie drużyny Formuły Student. Ponadto nasi studenci startowali ze swoim pierwszym bolidem elektrycznym, rywalizując z zespołami, które od wielu lat specjalizują się w tworzeniu konstrukcji elektrycznych.

Pierwszy cel zespół zrealizował po przejściu bardzo wymagającej inspekcji technicznej. Studenci m.in. przedstawili sędziom koncepcję bolidu i proces jego powstawania, zaprezentowali sposoby zarządzania finansami, produkcją oraz podejście do ekologii. Realizując drugi cel, studenci udowodnili, że są godnym rywalem dla najlepszych zespołów z całego świata. PRz Racing zdobył 1️. miejsce w konkurencji Business Plan Presentation, pokonując 30 drużyn w klasyfikacji elektrycznej, co jest ogromnym sukcesem zespołu.

Business Plan Presentation

Konkurencja Business Plan Presentation polega na stworzeniu kompleksowego planu biznesowego wymyślonej przez studentów firmy, której produkt lub usługa jest związana z bolidem prezentowanym na zawodach. Studenci mają tylko 10 minut, aby swoją prezentacją przekonać sędziów wcielających się w inwestorów, że ich biznes jest najlepszy. Biznesplan, nad którym pracowało kilkanaście osób przez 10 miesięcy, zawierał elementy rozszerzonej rzeczywistości AR oraz filmy z efektami specjalnymi. Pomysł, czyli inteligentny kask będący osobistym inżynierem wyścigowym dla kierowcy, studenci zaczerpnęli ze znanego motywu kasku z filmu IronMan.

Studenci już w poprzednich edycjach zawodów zdobywali wysokie miejsca w tej konkurencji. Po zmianie klasyfikacji na elektryczną, w której rywalizują najlepsze drużyny, a poziom jest dużo wyższy niż w klasyfikacji spalinowej, studenci mieli świadomość, że muszą bardzo dobrze przygotować się do zawodów. Jak pokazują wyniki, ciężka praca i determinacja zespołu są głównymi składnikami sukcesu. Zwieńczeniem całorocznej pracy PRz Racing było zwycięstwo w Chorwacji nad zespołami, które przez lata nie miały sobie równych w tej konkurencji.

Wyniki rywalizacji

Overall – 12. miejsce, Business Plan Presentation – 1. miejsce, Endurance – 10. miejsce, Autocross – 18. miejsce, Skidpad – 14. miejsce, Acceleration – 19. miejsce, Engineering design – 14. miejsce, Cost&Manufacturing – 8. miejsce.

Podziękowania

Jak podkreślają studenci, ich sukcesu nie byłoby bez wsparcia Województwa Podkarpackiego, Miasta Rzeszów oraz Politechniki Rzeszowskiej. Słowa podziękowania PRz Racing kieruje również do swoich sponsorów.

Powrót do listy aktualności