Podstrona: „Gazeta Politechniki” nr 4-6/2024 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

„Gazeta Politechniki” nr 4-6/2024

2024-08-23 , red.  Anna Worosz
„Gazeta Politechniki” nr 4-6/2024

W numerze 4-6/2024 „Gazety Politechniki” zaprezentowano prorektorów, dziekanów i prodziekanów poszczególnych wydziałów, którzy swoje obowiązki będą pełnić od 1 września 2024 r. do 31 sierpnia 2028 r., oraz sylwetki naszych naukowców, którzy uzyskali tytuł naukowy profesora. Przedstawiono również informacje o kolejnych osiągnięciach pracowników i studentów naszej uczelni.

W części poświęconej nauce opublikowano artykuły dotyczące projektów naukowych realizowanych w ramach zadania zleconego pn. „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego”, działanie „ISKRA – budowanie międzyuczelnianych zespołów badawczych”.

Zamieszczono obszerne relacje z ważnych wydarzeń z życia uczelni, m.in. wizyty ministra nauki Dariusza Wieczorka, finału konkursu „NAUKOLATEK – Nastoletni Naukowiec” realizowanego w ramach projektu „Politechniczna Sieć VIA CARPATIA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego”, uroczystości Rzeszów University of Technology Students Awards 2024, Rzeszowskich Juwenaliów, Rzeszowskiego Pikniku Nauki i Techniki – MOC Odkrywców. Sporo miejsca poświęcono konferencjom naukowym, w tym z okazji 20-lecia Centrum Zaawansowanych Technologii „AERONET – Dolina Lotnicza”, 105-lecia Państwowej Inspekcji Pracy, a także nt. problematyki bezpieczeństwa lotnictwa.

Opublikowano również artykuły poświęcone współpracy międzynarodowej, m.in. wizytom ambasadorów Austrii i Meksyku, powitaniu nowej grupy studentów programu Erasmus i wymiany akademickiej ‘free movers’ czy spotkaniu z grupą studentów z USA, która brała udział w piątej edycji Stażu Prezydenckiego. W tym wydaniu można również przeczytać o Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia Podkarpacka Dolina Wodorowa i wyborze władz Stowarzyszenia na kadencję 2024–2029, obradach Krajowej Reprezentacji Doktorantów oraz Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, 70. edycji Olimpiady Chemicznej, II Politechnicznym Turnieju Szachowym Szkół Ponadpodstawowych.

W „Gazecie Politechniki” zaprezentowano publikacje Oficyny Wydawniczej. Zamieszczono obszerny artykuł poświęcony dokonaniom naszych sportowców podczas Akademickich Mistrzostw Polski.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do publikowania na łamach naszej gazety.

Redakcja „Gazety Politechniki”

Powrót do listy aktualności