Podstrona: VIII Nocne Spotkania z Nauką – zaproszenie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

VIII Nocne Spotkania z Nauką – zaproszenie

2024-09-13 , red.  Marta Jagiełowicz
VIII Nocne Spotkania z Nauką – zaproszenie

Nauka wieczorową porą? Na Politechnice Rzeszowskiej jest to możliwe! W październikowy wieczór podczas VIII Nocnych Spotkań z Nauką wszyscy miłośnicy wiedzy i pasjonaci nauki, a także ciekawi świata i zachodzących w nim zjawisk będą mogli niemalże do samej nocy doznawać naukowych wrażeń. Przyjdź, doświadczaj i eksperymentuj razem z nami! 11 października 2024 r. Miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej. Start godzina 17.00.

Strefa pokazowa

Oprócz wybuchowych pokazów chemicznych i fizycznych czy wysokich napięć uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach Lego, w warsztatach z projektowania i konstrukcji modelu samolotu oraz w pokazie popularno-naukowym pt. „Kingsajz – czyli klasyczne pokazy fizyczne w wielkiej skali”. A to nie wszystko! Najbardziej widowiskową atrakcję zostawiamy na sam koniec – „Teatr wysokich napięć”, czyli spektakl z prądem w roli głównej.

Strefa wystawiennicza

Dla zwiedzających otwieramy również laboratoria wydziałów Politechniki Rzeszowskiej, do których na co dzień mają dostęp tylko studenci i pracownicy. Nasi naukowcy i studenci opowiedzą o prowadzonych badaniach czy też o praktycznym wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Wydarzenie wzbogaci wystawa interaktywna „Kultura Techniki – Technika Kultury (KTTK)”. Wykorzystując potencjał twórczy, wspólnie z lokalnymi artystami i rzemieślnikami sztuki wizualnej przymierzymy się do stworzenia interaktywnych instalacji przestrzennych, które oprócz nietuzinkowej formy plastycznej będą też interaktywnie prezentować wybrane zjawiska fizyczne. Instruktorzy Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” zaprezentują pokazy naukowe, w tym eksperymenty chemiczne, doświadczenia biologiczne czy odkrywanie praw fizyki. Nie zabraknie również czegoś dla miłośników techniki: programowanie robotów oraz projektowanie i majsterkowanie za pomocą profesjonalnych narzędzi czy też nowoczesnych maszyn, a w mobilnym planetarium niebo mamy na wyciągnięcie ręki.

Partnerami wydarzenia są Stowarzyszenie Ars Scientia oraz Polimedia.

Więcej informacji na stronie wydarzenia i Facebooku

Powrót do listy aktualności