Podstrona: Zaproszenie na 74. inaugurację roku akademickiego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zaproszenie na 74. inaugurację roku akademickiego

2024-09-19 , red.  Marta Jagiełowicz
Zaproszenie na 74. inaugurację roku akademickiego

Rektor, Rada Uczelni i Senat Politechniki Rzeszowskiej mają zaszczyt zaprosić pracowników, studentów i wszystkich sympatyków naszej uczelni na 74. Inaugurację roku akademickiego. Uroczystość odbędzie się 4 października br. o godz. 11.00 w Regionalnym Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym przy al. Powstańców Warszawy 12 w Rzeszowie.

Uroczystość rozpocznie wejście orszaku z pocztem sztandarowym, władzami uczelni i członkami Senatu. Po odśpiewaniu hymnu państwowego JM Rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik wygłosi przemówienie inauguracyjne. Następnie odbędzie się uroczyste ślubowanie przedstawicieli studentek i studentów pierwszego roku oraz przedstawicieli doktorantek i doktorantów oraz promocja studentek i studentów specjalności „pilotaż”. Tę część wydarzenia zakończy „Gaudeamus Igitur” w wykonaniu Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej.

Podczas uroczystości pracownicy naszej uczelni zostaną uhonorowani odznaczeniami państwowymi i medalami „Zasłużonym dla Politechniki Rzeszowskiej”. Na zakończenie wybrzmi pieśń „Gaude Mater Polonia”. Wykład inauguracyjny pt. „Sztuczna inteligencja i jej wpływ na naukę, nasze życie i przyszłość” zaprezentuje prof. dr hab. inż. Jacek Kluska.

Msza święta inaugurująca 74. rok akademicki odbędzie się 6 października br. o godz. 19.00 w kościele pw. św. Jacka oo. Dominikanów przy ul. Dominikańskiej 15 w Rzeszowie.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do oglądania bezpośredniej transmisji tego wydarzenia na kanale YouTube.

Powrót do listy aktualności